O fimie Cimat

O nas

Historia Cimat w skrócie!

Przedsiębiorstwo Cimat Sp.z o.o. zostało założone w 1987 roku przez trzech doktorów w ówczesnej uczelni technicznej w Bydgoszcz, która dzisiaj nosi nazwę Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczy.

Wtedy to trzej panowie: Andrzej Topoliński, Mirosław Malec oraz Ludwik Ciołczyk postanowili założyć firmę, która będzie świadczyła usługi wsparcia technicznego firm w zakresie analizy drgań oraz wyważania dynamicznego. Pierwsze konstrukcje urządzenia pomiarowego ROTORTEST pozwoliły młodej firmie ustabilizować swoją egzystencję w latach 90-tych, gdy dynamicznie zmieniające się polskie firmy potrzebowały modernizacji wyważarek, szczególnie w zakresie przestarzałej elektroniki. CIMAT zaczął również dostarczać na rynek Polski kompletne wyważarki do różnych gałęzi przemysłu. Od początku nowego wieku CIMAT konsekwentnie poszerzał działalność na nowym rynku-urządzeń służącym warsztatom regeneracji turbosprężarek. Wyważarki komponentów oraz rdzeni turbosprężarek , a następnie urządzeń do regulacji układów zmiennej geometrii Turbo Test pozwoliły wręcz rozwinąć w kraju rynek regeneracji turbosprężarek. Wejście Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku było kolejnym kamieniem milowym w rozwoju firmy i pozwoliło na jej dalszy wzrost. Ekspansja na rynkach europejskich oraz pozaeuropejskich sprawiły, że połowa aktualnie produkowanych urządzeń jest wysyłana za granice naszego kraju. Aktywność firmy na rynkach zagranicznych spowodowała, że została ona zauważona przez osoby zarządzające Grupą Burke Porter, która budowała holding składający się z firm zaawansowanych technologicznie, działających m.in. w obszarze przemysłu motoryzacyjnego.

We wrześniu 2023 grupa zmieniała swoją nazwę na ASCENTIAL TECHNLOGIES.

35 lat firmy CIMAT
CIMAT

CIMAT jest nowoczesną firmą działającą w obszarze projektowania i produkcji maszyn dla przemysłu oraz firm rzemieślniczych. Od momentu rozpoczęcia działalności celem przewodnim firmy było dostarczenie klientom najnowszych technologicznie rozwiązań dostosowanych do jego indywidualnych potrzeb.

WŚRÓD KLIENTÓW NASZEJ FIRMY ZNAJDUJĄ SIĘ M.IN. TAKIE FIRMY, JAK

O nas
O Cimat

Firma CIMAT została dołączona do grupy Burke Porter w 2015 roku. Grupa Burke Porter to światowy lider w projektowaniu, produkcji oraz dostawie maszyn testowych oraz wyważarek. Grupa BEP jest wiodącym liderem od ponad 60 lat i posiada 31 oddział na czterech kontynentach.

Odwiedź Stronę

OFERTA

Przedsiębiorstwo CIMAT Sp. z o.o. ma w swojej ofercie zarówno wyważarki uniwersalne jak również specjalne, które są dostosowane do branży lub indywidualnych potrzeb Klienta. Po uruchomieniu wyważarki pomagamy Klientowi wdrożyć ją do pracy. Nasza oferta produkcyjna i usługowa, z punktu widzenia przeznaczenia wyważarki, jest praktycznie nieograniczona, wykonujemy m.in. kompletne linie technologiczne – realizacja obejmuje projekt mechaniczny, projekt systemu sterowania, produkcję, montaż mechaniczny i elektryczny oraz uruchomienie.

Sprawdź ofertę