wyważarki

Wyważarki

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wyważarki zaprojektowane dla różnych gałęzi przemysłu oraz wyważarki i maszyny do kalibracji turbosprężarek samochodowych

Urządzenia wykorzystywane w procesie produkcyjnych, by działały w sposób prawidłowy i nie były podatne na awarie,  należy regularnie diagnozować. Najlepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie działań zapobiegawczych, które uchronią nas przed awariami i co gorsza  przestojami produkcji. Dobrym wyborem będzie przeprowadzenie czynności z wykorzystaniem wyważarki.

Odpowiednie wyregulowanie urządzeń pozwala na wydłużenie żywotności narzędzi oraz podzespołów. Oznacza również cichszą pracę maszyn oraz zapewnia lepszej jakości wykonanie. Proces regulacji z użyciem wyważarki pozwoli nam pozbyć się wibracji i drgań oraz zwiększy bezpieczeństwo pracy.

W naszej ofercie znajdziecie wyważarki, które łączą w sobie funkcję diagnostyczne i możliwość wyważania wirników. Nasze wyważarki  są komfortowe w eksploatacji i pozwalają na przeprowadzenie szybkich regulacji urządzeń i maszyn bez przerw w produkcji.

WYWAŻARKI I MASZYNY DO KALIBRACJI TURBOSPRĘŻAREK SAMOCHODOWYCH

WYWAŻARKI I MASZYNY DO KALIBRACJI TURBOSPRĘŻAREK SAMOCHODOWYCH

Produkujemy wyważarki do rdzeni dla producentów turbosprężarek na pierwszy montaż i rynek wtórny, dla pracowni specjalizujących się w regeneracji turbosprężarek oraz dla warsztatów samochodowych. Wyważarki do rdzeni naszej produkcji charakteryzują się produktywnością, innowacyjnym systemem adapterów oraz różnym stopniem zautomatyzowania.

Szczególną aprobatę zdobyła maszyna przepływowa do kalibracji turbosprężarek „Turbo Test Expert”, która oprócz statycznego pomiaru przepływu turbosprężarki pozwala przeprowadzić pomiary dynamiczne, w tym pomiar współczynnika ciśnienia pod obciążeniem.

Oferujemy także wyważarki do wirników turbosprężarek z napędem pasowym czy z technologią łożyska powietrznego oraz stacje korekcji, to jest automatyczna frezarka do korekcji masy koła kompresji i automatyczna szlifierka do korekcji masy koła turbiny.

Wśród naszych klientów są Garrett Advancing Motion, BorgWarner Turbo Systems, KTS Turbo Billet X, FPT Industrial, Komatsu, Hyundai TranSys Inc.

wyważarka do rdzeni cmt-48 vsr
Wyważarka do rdzeni CMT-VSR
wyważarka do rdzeni cmt-48 vsr big
Wyważarka do rdzeni CMT-VSR BIG
Turbo Test
TURBO TEST
Turbo Test Duo
TURBO TEST DUO
wyważarka do rdzeni turbosprężarek cmt-48 vsr twin
TURBO TEST DUO BIG
wyważarka do rdzeni turbosprężarek cmt-48 vsr twin
Wyważarka do rdzeni CMT-VSR TWIN
Wyważarka wirników CMT-TR POLIMER
Wyważarka wirników CMT-TR POLIMER
Wyważarka do rdzeni CMT-VSR BIG TWIN
Wyważarka do rdzeni CMT-VSR BIG TWIN
Wyważarka CMT-VSR BASIC
Wyważarka CMT-VSR BASIC
WYWAŻARKI DLA PRZEMYSŁU MOTORYZACYJNEGO

WYWAŻARKI DLA PRZEMYSŁU MOTORYZACYJNEGO

Nasza pasja do technologii plasuje nas w ścisłej czołówce producentów nowoczesnych, zaawansowanych, a także innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego.

Produkujemy wyważarki motoryzacyjne manualne, półautomatyczne i automatyczne dla firm zajmujących się produkcją wielkoseryjną. Wśród naszych klientów są m.in.: MAHLE, VALEO, EATON, SACHS, GENERAL MOTORS czy BORG WARNER.

Cimat opracowuje i produkuje wyważarki dla przemysłu motoryzacyjnego, które spełniają specjalne wymagania i są dostosowane do szerokiej gamy wirników.

Rodzaje wyważarek motoryzacyjnych:

Wszystkie wyważarki wyposażone są w nowoczesne układy pomiarowe z monitorami dotykowymi czy z HMI do sterowania i wizualizacji wyników.

wyważarka do felg
Wyważarka do felg
wyważarka kół dwumasowych
Wyważarka do kół dwumasowych
wyważarka do sprzęgieł
Wyważarka do sprzęgieł
wyważarka do wałów napędowych
Wyważarka do wałów napędowych
wyważarka do wałów korbowych
Wyważarka do wałów korbowych
wyważarka do tarcz hamulcowych
Automatyczna wyważarka do tarcz i bębnów hamulcowych
wyważarka do wirników kompresorów
Wyważarka do wirników kompresorów
wyważarka do wirników alternatorów
Automatyczna wyważarka do wirników alternatorów
automatyczna wyważarka do wirników typu tarcza
Automatyczna wyważarka do wirników typu tarcza
CMT-2V2 WENT
Wyważarka do elektrowentylatorów ECFA i HVAC
wyważarka do kalibracji turbosprężarek
Wyważarka do kalibracji turbosprężarek
WYWAŻARKI PRZEMYSŁOWE

WYWAŻARKI PRZEMYSŁOWE

Dzięki współpracy ze światowymi liderami różnorodnych branż oraz obecności w wielu krajach na wszystkich kontynentach  posiadamy odpowiednie doświadczenie i „know-how”, by skutecznie projektować i realizować  najwyższej jakości wyważarki. W ofercie posiadamy automatyczne, półautomatyczne oraz manualne rozwiązania dla przemysłu motoryzacyjnego, energetycznego, górniczego, wentylacyjnego, stoczniowego spełniające najwyższe wymogi jakościowe oraz krótki czas cyklu. U nas znajdziecie Państwo  pełen wachlarz produktów uniwersalnych i specjalistycznych  dla wielu gałęzi przemysłu.  Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

wyważarki do walców papierniczych i krążników
Wyważarka do wałów papierniczych oraz krążników
wyważarka do wirników silników elektrycznych
Wyważarka do wirników silników elektrycznych
wyważanie wirników pomp
Wyważarka do wirników pomp
wyważarki do wirników pomp o pionowej osi wirowania
Wyważarka do wirników pomp o pionowej osi wirowania
wyważarka do turbin
Wyważarka do wirników turbin
wyważarka do wirników wodomierzy
Wyważarka do wirników wodomierzy
CMT – 92 (Remtrak)
Wyważarka do kolejowych zestawów kołowych
wyważarka kół pojazdów szynowych
Wyważarka kół pojazdów szynowych
wyważarki pił tarczowych oraz narzędzi do obróbki drewna
Wyważarka pił tarczowych oraz narzędzi do obróbki drewna
wyważarki do uchwytów narzędziowych
Wyważarka do narzędzi i uchwytów narzędziowych
wyważarka do wirników wentylatorów
Wyważarka do wentylatorów o pionowej osi wirowania
wyważarka uniwersalna na łożu
Wyważarka uniwersalna na łożu
wyważarka kompaktowa
Wyważarka kompaktowa
WYWAŻARKI WEDŁUG TYPU

WYWAŻARKI WEDŁUG TYPU

Wyważarki dynamiczne określają stopnień niewyważenia elementów wirujących wprawiając w ruch obrotowy poszczególne elementy i wykrywając nieprawidłowości w pracy wału, za pomocą czujników połączonych z komputerem. W praktyce polega to na tym, że niewyważenie korygowane jest przez obciążenie dodawane we właściwych punktach, usuwanie zbędnego materiału przez frezowanie lub nawiercenia. Adekwatnie do tego w jakiej osi przeprowadzana jest regulacja wyważarki dzielimy na pionowe i poziome.

W ofercie posiadamy też wyważarki statyczne.  Jest to rzadziej stosowana w stosunku do wyważarek dynamicznych wyważarka. Oblicza ona balans na podstawie tego, w jakim zakresie część może się oddalić od swojego geometrycznego środka w stanie spoczynku. Wyważarki tego typu maja zastosowanie przy dostrajaniu takich przedmiotów jak śmigła, wentylatory i turbiny.

Bardzo zróżnicowaną grupę maszyn stanowią automaty i półautomaty. Są to maszyny specjalnie, dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających producentów, które umożliwiają zautomatyzowanie procesów produkcyjnych a jak wiemy automatyzacja  procesów produkcyjnych to jeden z niezbędnych elementów współczesnego przedsiębiorstwa.  Oznacza ona tańszą i szybszą  produkcję przy zachowaniu  większej precyzji wykonania. 

wyważarka pozioma
Wyważarka pozioma
wyważarka pionowa
Wyważarka pionowa
wyważarka statyczna do ściernic
Wyważarka statyczna
wyważarka przenośna
Wyważarka przenośna
wyważarka automatyczna
Wyważarka automatyczna i półautomatyczna